Śląskie Centrum Reumatologii,
Ortopedii i Rehabilitacji
w Ustroniu Sp. z o.o.

Pracownia Rentgenodiagnostyki Ogólnej - RTG

Rejestracja pacjentów od 7:00 do 14:00 pod numerem telefonu 33/854 29 42 oraz 33/854 26 40 wew. 221. Wydawanie wyników od 7:00 do 14:00.


Centrum Reumatologii w Ustroniu posiada nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, cyfrowy aparat do rentgenodiagnostyki. Aparat wyposażony jest w dwa niezależne zawieszenia - sufitowe lampy i detektor oraz stół RTG z jednopunktowym podparciem. Napędzany silnikowo system jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu personel może całkowicie skupić się na opiece nad pacjentami.

 Przedstawiony na zdjęciu aparat RTG ma ponad 2 metry szerokości, a jego ruchoma część wykonująca badanie może być przesunięta w górę również na ponad 2 metry.


System aparatu RTG pozwala na automatyczne ustawienie, która część ciała ma zostać prześwietlona. Aparat sam precyzyjnie wyszukuje daną część ciała.

Aparat RTG ADORA DRI

Służy idealnie do obrazowania:

  • drobnych kości rąk i stóp
  • kości długich
  • stawów
  • kręgosłupa
  • miednicy
  • głowy
  • klatki piersiowej czy jamy brzusznej.

Na zdjęciu - zbliżenie na górne fragmenty silnej konstrukcji nośnej aparatu RTG.

Czas ekspozycji promieni rentgenowskich wysokiej jakości sprzętu jest krótki, zmniejszamy więc zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Nasze urządzenie jest jednym z najbardziej bezpiecznych aparatów RTG. Polecamy go również rodzicom, których dzieci mają konieczność wykonania takiego badania.

Zdjęcia wykonywane tym aparatem RTG są bardzo dokładne. Fragmenty zdjęć można łączyć ze sobą i dają wtedy pełen obraz np. całego kręgosłupa czy kończyny.

Zdjęcie uwypuklające główne elementy aparatu RTG: między blatem a jego ruchomą częścią znajduje się monitor.