Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

NASZ SZPITAL

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o. o. (Centrum Reumatologii), to obecna nazwa placówki powstałej w wyniku przekształcenia Śląskiego Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego im. gen. Jerzego Ziętka w spółkę prawa handlowego. Szpital kontynuuje tradycję wiodącego ośrodka reumatologicznego nie tylko na Śląsku, ale też w Polsce. Centrum Reumatologii prowadzi kompleksową opiekę chorych z zajęciem układu ruchu oraz układowymi zapalnymi chorobami tkanki łącznej. Ponadto świadczy usługi medyczne w zakresie rehabilitacji układu ruchu oraz leczenie operacyjne w zakresie stawów, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów reumatologicznych. Rocznie w oddziałach szpitalnych leczonych jest ok. 6 000 pacjentów, a w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej udzielanych jest ok. 15 500 porad.

Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, który zapewnia najwyższą jakość przeprowadzanych badań diagnostycznych obrazowych tj. cyfrowy aparat rentgenowski, rezonans magnetyczny, densytometr, ultrasonografy do badań narządów i stawów, jak i własnym laboratorium analitycznym z pracownią wykonującą badania immunofluorescencji w celu identyfikacji przeciwciał oraz pracownią HLA.

Oprócz diagnostyki w Szpitalu prowadzone jest kompleksowe leczenie oparte na aktualnych wytycznych nie tylko krajowych, ale też zagranicznych towarzystw naukowych tj. Europejskiej Ligi do Walki z Reumatyzmem, czy Amerykańskiego Kolegium Reumatologicznego. Leczenie to obejmuje między innymi dostępność do nowoczesnych leków biologicznych, a ilość pacjentów nimi leczonych daje Centrum Reumatologii pozycję lidera zarówno na Śląsku, jak i w kraju.

Kadrę szpitala stanowią profesjonaliści posiadający nie tylko szeroki zakres wiedzy i doświadczenia, ale w swojej pracy kierujący się także zawsze empatią i indywidualnym podejściem do każdego chorego. W trzech słowach ujmuje to Misja Centrum Reumatologii: „Człowiek pomaga człowiekowi”.

Mamy nadzieję, że leczenie w Naszym Szpitalu będzie dla Państwa nie tylko owocne pod względem zdrowotnym, ale także pozwoli na poprawę samopoczucia i sprawi, że postrzeganie opieki zdrowotnej w Polsce nie będzie miało wyłącznie negatywnego charakteru. Zgodnie z sentencją: „Salus aegroti suprema lex”.

 

 

 

 

 

  • iso

 

[/html]