Izba Przyjęć

Pacjent dostarcza oryginał skierowania do Izby Przyjęć lub Biura Zarządu Śląskiego Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o.o. albo może go wysłać przesyłką poleconą. Do Izby Przyjęć prowadzi od zewnątrz samodzielne wejście (na zdjęciu) usytuowane na lewo od głównego wejścia do Centrum Reumatologii Sp. z o.o.

Zdjęcie samodzielnego wejścia do Izby Przyjęć prowadzącego od zewnątrz. Przed wejściem parking z pozostawionymi na nim samochodami.   

Oddziały Reumatologii i Oddziały Rehabilitacji Narządu Ruchu

Lekarska Komisja Przyjęć po analizie skierowania potwierdza kategorię wskazaną na nim przez lekarzą kierującego albo kwalifikuje pacjenta do odpowiedniej kategorii medycznej. Pacjenta zakwalifikowanego do kategorii medycznej  "przypadek pilny" umieszcza się na liście oczekujących przed pacjentami zakwalifikowanymi jako przypadek stabilny. O szacowanej dacie przyjęcia do szpitala pacjent powiadamiany jest telefonicznie. 

Oddział Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej

Do zabiegu operacyjnego pacjent zostaje zakwalifikowany przez lekarza ortopedę tutejszego szpitala.

1.  Pacjenci posiadający skierowanie do Poradni Chrurgii Urazowo-Ortopedycznej rejestrują się na wizytę telefonicznie: 33/856 80 87.

2.  Pacjenci posiadający skierowanie do Odziału Chrurgii Urazowo-Ortopedycznej, wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę, umawiają wizytę w sekretariacie w/w oddziału (tel.:33/854 26 40  wew.174, 374).

3.  Pacjenci zakwalifikowani do zabiegu operacyjnego o terminie przyjęcia na oddział informowani są telefonicznie, w terminie około 6 dni przed planowanym zabiegiem.

4.  Pacjenci zakwalifikowani do zabiegu operacyjnego zgłaszają sie w Izbie Przyjęć w wyznaczonym dniu o 6:30, gdzie przeprowadza się formalności związane z przyjęciem na oddział (skierowanie na oddział na dany dzień znajduje się w Izbie Przyjęć). 

5. Obowiązkowe dokumenty niezbędnie przy przyjęciu do szpitala:

- dowód osobisty
- karta ubezpieczenia zdrowotnego (dotyczy pacjentów Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ).

Zdjęcie szpitala z zewnątrz. Na poszczególne piętra naniesiono nazwy mieszczących się tam oddziałów i bloku operacyjnego.     

Przyjęcie na oddział

O ustalonym terminie przyjęcia pacjent informowany jest pisemnie z 7-dniowym wyprzedzeniem.

W wyznaczonym terminie pacjent zgłasza się do Izby Przyjęć - w godzinach od 8:00 do 11:00 - gdzie przeprowadzane są formalności związane z przyjęciem do szpitala. Pacjentom przyjmowanym danego dnia do oddziałów szpitalnych (jak i osobie odbierającej pacjenta wypisywanego ze szpitala) przysługuje możliwość bezpłatnego wjazdu na parking przy Izbie Przyjęć. Na czas pobytu w szpitalu pacjent może zostawić samochód na przyszpitalnym parkingu - opłata wynosi 10 zł za dzień. 

Do szpitala pacjent obowiązkowo zabiera ze sobą następujące dokumenty niezbędnie przy przyjęciu:

- dowód osobisty
- kartę ubezpieczenia zdrowotnego (dotyczy pacjentów Śląskiego Oddziału wojewódzkiego NFZ).

Po dokonaniu niezbędnych formalności w Izbie Przyjęć pacjent kierowany jest na właściwy oddział.

Na oddział pacjent zabiera ze sobą:

- leki w oryginalnych opakowaniach pobierane z powodów innych niż reumatyczne
- posiadaną dokumentację medyczną (zdjęcia rtg, karty informacyjne, itp)
- rzeczy osobiste, które w Izbie Przyjęć przepakowuje do torby szpitalnej.

W razie poważnych przeszkód uniemożliwiających przyjazd należy bezzwłocznie powiadomić Izbę Przyjęć  - tel. 33/854 26 40 wew. 210 lub 220.

 

Wykaz diet żywieniowych stosowanych

w Śląskim Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o.o.

 

W związku z profilem działalności leczniczej, w Centrum Reumatologii w Ustroniu Sp. z o.o. stosowane są niżej wymienione diety.

Rodzaje diet i wskazania do stosowania

Dieta podstawowa zalecana u osób zdrowych, przebywających na leczeniu w szpitalu, nie wymagających żywienia dietetycznego.

Dieta lekkostrawna wskazana: dla pacjentów ze schorzeniami układu pokarmowego; w stanach zapalnych żołądka i jelit; w chorobach infekcyjnych przebiegających z gorączką; w przypadku nowotworów przewodu pokarmowego; w chorobach nerek i dróg moczowych; w zapalnych chorobach płuc i opłucnej o przebiegu ostrym; w zaburzeniu krążenia płucnego; w chorobie niedokrwiennej serca; w miażdżycy, hiperlipidemii; w rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych np. przepukliny; w chorobach zakaźnych; w przypadku wyniszczenia organizmu po przebytych chorobach; dla chorych leżących, u których dochodzi do zaburzeń pracy przewodu pokarmowego; dla osób w podeszłym wieku.

Dieta niskopurynowa, wskazania - dna moczanowa.

Dieta cukrzycowa (z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów) wskazana: w cukrzycy, w przypadku upośledzonej tolerancji glukozy, hiperglikemii; w innych jednostkach chorobowych, np. otyłość, miażdżyca - według wskazań lekarza.

Dieta niskokaloryczna wskazana podczas redukcji masy ciała u osób z otyłością i nadwagą.

Dieta bezglutenowa wskazana w zespole złego wchłaniania w postaci choroby trzewnej - celiakia, wynikającej z nietolerancji glutenu oraz w alergii pokarmowej, gdzie najczęstszym alergenem jest mleko i jego przetwory, pszenica, jaja, orzechy, cytrusy, mięso wieprzowe i wołowe, ryby, produkty sojowe.

Dieta kleikowa wskazana: w stanach pooperacyjnych; ostrych schorzeniach przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki, pęcherzyka żółciowego, nerek; w biegunce (dodatkowo można zlecić marchwiankę); w innych jednostkach chorobowych - według wskazań lekarza (można zlecić zupę grysikową).

UWAGA: W przypadku pacjenta z dietą indywidualną (np. - alergie pokarmowe, nietolerancje, inne) prosimy o dostarczenie dokumentacji medycznej potwierdzającej konieczność stosowania diety indywidualnej.

 

Kontakt z Pełnomocnikiem ds. Praw Pacjenta

w Śląskim Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o.o.

 

Z Pełnomocnikiem ds. Praw Pacjenta w Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o.o. można kontaktować się:

 

w gabinecie Pełnomocnika - we wtorki i czwartki od 12:00 - 14:00 (budynek Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej - parter),

telefonicznie - 33 854 26 40 wew. 303 lub bezpośrednio z oddziałów szpitalnych - wew. 303,

e-mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

pocztą - adresując: Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta, Śląskie Centrum Reumatologii, Ortopedii i Rehabilitacji w Ustroniu Sp. z o.o., ul. Szpitalna 11, 43-450 Ustroń.