Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server548898/ftp/web/templates/reu_1/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Z treści grafiki wynika, że jeśli odczuwamy ból stawów i rąk, mamy problemy z chodzeniem i odczuwamy przewlekłe zmęczenie - może to być reumatoidalne zapalenie stawów.  10.11.2022 JESZCZE MOŻNA PRZYSTĄPIĆ DO PROGRAMU!

Program profilaktyczny „Wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów”, adresowany do osób w wieku od 18 do 65 lat, realizowany jest w Centrum Reumatologii w Ustroniu od września 2017 roku. Dobiega końca, potrwa do 31 grudnia 2022 roku, więc jeszcze można do niego przystępować! Udział w programie jest bezpłatny, a osoby nim objęte, mają dostęp do szybkiej, pogłębionej diagnostyki i konsultacji u specjalisty. A o tym, że warto z tej możliwości skorzystać przekonują dotychczasowe rezultaty przeprowadzonych badań.

W ramach realizowanego programu przebadaliśmy ponad półtora tysiąca osób. Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) zdiagnozowano u około 100 badanych. W pozostałej grupie występowały inne schorzenia tj. spondyloartropatia seronegatywna, krystalopatie (np. dna moczanowa), rzadziej choroby układowe tkanki łącznej i inne schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego.

Jeśli ktoś nie leczył się wcześniej u specjalisty reumatologa, a ma: trudności z chodzeniem, problem z zaciśnięciem ręki w pięść, spuchnięte (obrzęknięte) ręce, uczucie przewlekłego zmęczenia, ból stawów, nadgarstków i rąk lub odczuwa sztywność stawów - nie powinien bagatelizować tych objawów, bo to może być właśnie RZS. Borykając się choćby z jedną z wymienionych dolegliwości - mogą zgłosić się do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej i powiedzieć o zaobserwowanych objawach. Lista ośrodków POZ, które przystąpiły do programu dostępna jest na stronie www.reumatologiczny.pl – zakładka PROJEKTY UE/WCZESNA DIAGNOSTYKA RZS. Na naszej stronie internetowej znajdują się szczegółowe informacje  na temat programu „Wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów”. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy także do kontaktu bezpośrednio z Biurem Projektu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), działającym w Centrum Reumatologii w Ustroniu (telefon: 33 / 854 26 40 wew. 306 lub 797 906 917).

Grafika informuje, że bezpłatna diagnostyka RZS w Centrum Reumatologii obejmuje badanie fizykalne układu ruchu, badania laboratoryjne i konsultacje u specjalisty reumatologa.Treść grafiki zachęca do zgłoszenia się swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zawiera informację, że lista placówek realizujących program wykrywania RZS jest dostępna na stronie internetowej: www.reumatologiczny.pl

Grafika w formie poziomego paska przedstawia cztery loga: Funduszy Europejskich, Centrum Reumatologii, programu wczesnego wykrywania RZS i Europejskiego Funduszu Społecznego UE.