Zdjęcie dużego monitora LCD, na którym wyświetlone są dwa zdjęcia rentgenowskie - stóp i dłoni.23.02.2021 NOWOCZESNA STACJA OPISOWA

Niedawno informowaliśmy, że nasze Centrum Reumatologii dysponuje kolejnym nowoczesnym urządzeniem - wykorzystywanym w procedurach anestezjologicznych ultrasonografem Xperius 2.0, a już wzbogaciliśmy się o następne. Przybyła nam stacja opisowa, służąca do interpretacji obrazów (zdjęć) z radiologii klasycznej, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

To urządzenie daje możliwość oceny (opisu) obrazów bezpośrednio po badaniu - w tym samym miejscu, gdzie zostało wykonane, co jest istotnym udogodnieniem dla pacjenta. Stację tworzą komputer z oprogramowaniem i monitor LCD, który spełnia wszystkie wymagania, jakie określa ministerialne rozporządzenie, dotyczące opisu i przeglądu obrazów rejestrowanych w postaci cyfrowej. Zastosowany program sprzyja sporządzaniu precyzyjnych, pełnych opisów, bowiem wykonujący je lekarze mogą oglądać na ekranie monitora kilka obrazów, lub ich kadry, jednocześnie.