Śląskie Centrum Reumatologii,
Ortopedii i Rehabilitacji
w Ustroniu Sp. z o.o.

Zdjęcie z urządzeniem laboratoryjnym do badania przeciwciał przeciw SARS15.02.2021 BADANIE PRZECIWCIAŁ PRZECIWKO SARS-CoV-2

Zaatakowany, na przykład przez infekcję wirusową, układ odpornościowy człowieka reaguje wydzielaniem białek - przeciwciał. Pełnią one kluczową rolę w obronie organizmu przed chorobą, chroniąc go przed ponownym zachorowaniem na nią. Podczas przebiegu COVID-19 przeciwciała pojawiają się zwykle kilka lub kilkanaście dni od zakażenia, a do najwyższego ich stężenia dochodzi zazwyczaj w drugim bądź trzecim tygodniu od wystąpienia objawów tej choroby. Osoby przechodzące zakażenie koronawirusem bezobjawowo, a jest ich niemało, mogą nawet nie wiedzieć, że były zarażone i wyzdrowiały. Przebycie choroby może ujawnić badanie (test) na obecność we krwi przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Badanie to również można wykonać po zaszczepieniu się przeciw SARS-CoV-2, by sprawdzić odpowiedź organizmu - czy wytworzył przeciwciała i w jakim stężeniu one występują, a najkorzystniej jest to uczynić 7-14 dni po przyjęciu drugiej dawki. Informujemy, że takie badanie - na precyzyjne ilościowe oznaczenie przeciwciał klasy IgG przeciwko białku S wirusa SARS-CoV-2 - można wykonać w naszym Centrum Reumatologii w Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej.

Czas oczekiwania na wynik - do 7 dni - i można go odebrać online. Badanie wykonywane jest odpłatnie (zobacz na naszej stronie w zakładce PACJENT KOMERCYJNY/BADANIA LABORATORYJNE - Diagnostyka Chorób Zakaźnych).