Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji
i Zapobiegania Niepełnosprawności im gen.
Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Urządzenie przypomina wyglądem komputer stacjonarny z ustawionym na nim monitorem, pokazującym dane związane z prowadzonym zabiegiem. Do urządzenia podłączona jest kablem specjalna końcówka, przez którą wysyłana zostaje fala uderzeniowa.2.09.2020 DUŻY ZAKRES ZABIEGÓW FIZJOTERAPEUTYCZNYCH

Zabiegi w Dziale Fizjoterapii Centrum Reumatologii w Ustroniu Sp. z o.o. odbywają się w pełnym wymiarze czasu pracy działu, zgodnie z tygodniowym harmonogramem. W ofercie znajdują się świadczenia z zakresu: kinezyterapii (leczenie ruchem), światło- i elektrolecznictwa, leczenia ultradźwiękami (w tym falą uderzeniową), hydroterapii (kąpiele wirowe) oraz masażu. Pacjenci chętnie korzystają z przeprowadzanych u nas zabiegów fizjoterapeutycznych, na co wpływ ma nie tylko wysoka jakość wykonywanych zabiegów, ale także krótki czas oczekiwania na ich realizację.

Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. zapewnia kompleksową opiekę rehabilitacyjną realizowaną poprzez wczesną rehabilitację po zabiegach operacyjnych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz usprawnianie pacjentów cierpiących na choroby reumatologiczne.

Centrum dysponuje jednym z najnowocześniejszych aparatów do fizykoterapii falą uderzeniową firmy Storz Medical (na zdjęciu). Działanie fali uderzeniowej jest wielotorowe i pozwala na uzyskanie efektu przeciwbólowego, przeciwzapalnego, regeneracyjnego, relaksacyjnego oraz poprawiającego ukrwienie w zmienionej chorobowo tkance. Zabiegi aplikowane są w seriach (od 3 do 5 zabiegów), każdy trwa kilka minut i przeprowadzany jest raz w tygodniu. Skuteczność stosowania fali uderzeniowej została potwierdzona przy leczeniu różnych schorzeń dotyczących zwłaszcza przeszczepów ścięgien i więzadeł, czyli miejsc szczególnie narażonych na przeciążenia i urazy (entezopatia przyczepu ścięgna Achillesa, entezopatia rozcięgna podeszwowego - ostroga piętowa, entezopatie nadkłyci kości ramiennej - łokieć tenisisty i golfisty, zwapnienie w obrębie ścięgien).

Planowanie zabiegów komercyjnych w Centrum Reumatologii w Ustroniu Sp. z o.o. - telefon: (48) 33 854 26 40 wew. 270.