Śląskie Centrum Reumatologii,
Ortopedii i Rehabilitacji
w Ustroniu Sp. z o.o.

 

Na zdjęciu widoczne są ukwiecone czerwonymi pelargoniami szpitalne balkony znajdujące się na najwyższych kondygnacjach szpitala.    13.07.2020 PAMIĘTAJĄ O OGRODACH

Pacjenci Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu dobrze wspominają pobyt w naszej placówce. Doceniają wiedzę i umiejętności szpitalnej kadry, wyrażają wdzięczność za okazywaną im empatię podczas znoszenia trudów leczenia, są pod wrażeniem nowoczesnego sprzętu diagnostycznego (cyfrowy aparat rentgenowski, densytometr, rezonans magnetyczny, ultrasonografy do badań narządów i stawów), który gwarantuje najwyższą jakość badań obrazowych. Ale jest jeszcze coś, co mocno zapada im w pamięć.

 

 

 

 

To zadbane, wypielęgnowane i ukwiecone przyszpitalne ogrody. Urokliwe alejki wijące się wśród iglastych okazów nieustannie zachęcają do przechadzek. Zamontowane wzdłuż spacerowych traktów ławki zapewniają możliwość odpoczynku, a zadaszone wiaty – przebywanie na świeżym powietrzu także w trakcie deszczowej pogody. A gdy z nieba leje się żar nie brakuje też miejsc, gdzie można zaznać ochłody. Wśród pacjentów Centrum Reumatologii utarło się nawet powiedzenie, że już samo przebywanie w takim otoczeniu pozwala zapomnieć o bólu... 

 Zdjęcie przedstawia wiatę przeciwsłoneczną na środku rozległej ogrodowej przestrzeni, kończącej się linią drzew iglastych.   Ogrodowe alejki wiją się wśród drzew.  Skryta w cieniu kilkumetrowych iglaków duża przeciwsłoneczna wiata, usytuowana przy alejce spacerowej.  Widok na skąpany w słońcu, całkowicie oszklony, szpitalny ogród zimowy.
 Na zdjęciu dużych rozmiarów fontanna, zlokalizowana w pobliżu wyjścia z Działu Fizjoterapii.    Fragment alejki, wzdłuż której rosną starannie wypielęgnowane małe i średnie iglaki oraz wysokie wrzośce.  Jedną z ogrodowych atrakcji jest efektowny kamienny zegar słoneczny.  Ogrodowy pejzaż jest doskonale widoczny i z okien szpitalnych sal.