Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server548898/ftp/web/templates/reu_1/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Urządzenie do terapii falą uderzeniową wyposażone jest w aplikator fali. Na zdjęciu - aplikator dotyka dłoni pacjenta.18.06.2020 ZABIEGI FALĄ UDERZENIOWĄ

Walkę z bólem można nie tylko wygrać, ale i stoczyć ją w sposób bezpieczny, pozwalający szybko osiągnąć trwałe efekty terapeutyczne. Taką możliwość dają zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej, ktore oferuje Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o.

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt - aparat firmy Storz Medical. Urządzenie do terapii falą uderzeniową wyposażone jest w aplikator fali, końcówkę wibracyjną oraz pozwalającą wykorzystać efekt podciśnienia tzw. końcówkę VACUM.

Zdjęcie pokazuje, że dane dotyczące terapii można w czasie jej trwania śledzić na monitorze. Leczenie tą metodą nie wyklucza równoległego stosowania innych terapii, jest bezinwazyjne oraz skuteczne - redukcję bólu odczuwa się często już po pierwszym zabiegu. Zabiegi wykonywane są w seriach (od 3 do 5 zabiegów), każdy trwa kilka minut i wykonywany jest raz w tygodniu. Skuteczność stosowania fali uderzeniowej została potwierdzona przy leczeniu wielu schorzeń, jak i urazów sportowych.

Urządzenie do terapii falą uderzeniową jest również wyposażone w tzw. końcówkę VACUM, pozwalającą wykorzystać efekt podciśnienia. Najważniejsze zalety fali uderzeniowej, która działa:

przeciwbólowo - szybka redukcja bólu

przeciwzapalnie - zmniejszenie stanu zapalnego

ukrwiennie - polepszenie metabolizmu i mikrocyrkulacji

regeneracyjnie - zwiększenie produkcji kolagenu

relaksacyjnie - zmniejszenie napięcia mięśni

FOTO4BWskazania do zabiegów falą uderzeniową:

* halluksy                              * punkty spustowe

* bóle barków                       * ból ścięgna rzepki

* łokieć golfisty                     * ból ścięgna Achillesa

* ostrogi piętowe                  * zwapnienie w obrębie mięśni

* kolano skoczka                 * mobilizacja blizny pooperacyjnej

* kolano biegacza                * syndrom brzegu kości piszczelowej

* stany pourazowe              * zapalenie powięzi podeszwowej stopy

Przeciwwskazania do zabiegów falą uderzeniową: problemy krążeniowe i związane z naczyniami krwionośnymi - popękane naczynka, skłonności do siniaków, żylaki, zapalenie żył, zaburzenia krzepliwości krwi (u osób chorych na cukrzycę, hemofilię) * rozrusznik serca * występowanie przepukliny i tłuszczaków * zła kondycja skóry i występujące na niej stany zapalne, rany, owrzodzenia, łuszczyca, egzema, trądzik * menstruacja * ciąża * okres fazy wzrostu u dzieci * padaczka * infekcje z podwyższoną temperaturą ciała * niewydolność narządów (wątroby, nerek) * choroby nowotworowe.

FOTO2BaPlanowanie zabiegów w Centrum Reumatologii Sp. z o.o. - telefon: (48) 33 854 26 40 wew. 270