Śląskie Centrum Reumatologii,
Ortopedii i Rehabilitacji
w Ustroniu Sp. z o.o.

 

Tekst ilustruje kadr zdjęcia przedstawiający dłonie w cienkich gumowych rękawiczkach, w których trzymana jest strzykawka.                                                                                                                                               

05.02.2020  ROK PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

2020 rok został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarek i Położnych decyzją Międzynarodowej Rady Pielęgniarek ICN (od ang. International Council of Nurses) ratyfikowanej na 72. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia (WHA) w Genewie. Międzynarodowa kampania będzie prowadzona we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia WHO.                                                                                                          

 

200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka pielęgniarstwa Florence Nightingale. W związku z tą rocznicą Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Na początku lutego w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now" Polska. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki i położnej oraz pokazanie znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia, a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Film o inauguracji Kampanii "Nursing Now" Polska można obejrzeć TUTAJ oraz TUTAJ